Bullgari / Lider në Ballkan për lirinë ekonomike

22/03/2021 12:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBullgaria është rritur me një pozicion në renditjen e lirisë ekonomike të Fondacionit Heritage. Nga vendi i 36-të në vitin 2020, tani është në vendin e 35-të në indeksin me mbi 180 vende. Rezultati i vendit është 70.4 pikë nga 100 pikë të mundshme dhe mbetet në grupin e ekonomive kryesisht të lira. Rezultati për efikasitetin e sistemit gjyqësorit mbetet i ulët – 43.6 pikë dhe integriteti i qeverisë – 46.8 pikë. Bullgaria merr rezultatin më të lartë në treguesin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of