Bullgari / Marrëveshje mbi Aeroportin e Sofjes me shoqërinë Meridiam

03/08/2020 9:47 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Transportit në Bullgari nënshkroi një marrëveshje me partneritet, të udhëhequr nga menaxheri i pasurive Meridiam, për të drejtuar dhe për të operuar në Aeroportin e Sofjes, qendrën kryesore të transportit ajror në vendin ballkanik, për 35 vjet, tha qeveria. Kompania Meridiam me qendër në Paris, e cila po bashkëpunon me Aeroportin e Mynihut të Gjermanisë si operator për aeroportin, fitoi një tender korrikun e kaluar, duke ofruar një tarifë vjetore të koncesionit prej 24.5 milionë eurosh (28.24 milionë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of