Bullgari/ Mbështetje për bizneset e vogla dhe të mesme

27/01/2020 4:50 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Europiane e Investimeve (BEI) i ka huazuar 15 milionë euro bankës ProCredit në Bullgari, për të bashkëfinancuar investimet e vogla dhe të mesme në vend. 40% e kredive të ndërmjetësuara janë të dedikuara për energjinë e rinovueshme, efikasitetin e energjisë, transportin e ulët të karbonit dhe projektet e menaxhimit të mbeturinave. Falë kredisë së BEI, kompanitë bullgare me më pak se 3 000 të punësuar do të përfitojnë nga aksesi më i mirë në financimin afatgjatë, sigurisht edhe me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of