Bullgari / Ministria e Financave publikon projektbuxhetin për vitin 2019

26/11/2018 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Financave të Bullgarisë publikoi projektligjin për buxhetin e shtetit të Republikës së Bullgarisë për vitin 2019 dhe parashikimin e buxhetit afatmesëm për periudhën 2019-2021, raporton BNT. Parashikimi i përditësuar i buxhetit paraqet perspektivat ekonomike afatmesme dhe prioritetet e qeverisë, si edhe parametrat kryesorë të strukturës buxhetore të vitit të ardhshëm. Një pikë e re në përmbajtjen e këtij projektligji është edhe përfshirja e më shumë informacioneve në prezantimin e politikave të shpenzimeve, si treguesit fiskalë ashtu edhe treguesit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of