Bullgari / Miratohet buxheti

21/12/2020 10:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAsambleja Kombëtare e Bullgarisë miratoi zyrtarisht buxhetin e shtetit 2021. Në fakt, deputetët miratuan tre buxhete të ndara – buxhetin e Sigurimeve Shoqërore, buxhetin e Fondit Kombëtar të Sigurimeve Shëndetësore dhe buxhetin e shtetit 2021. Votimi u mbajt një ditë para zbatimit të masave të reja anti-epidemike që synojnë të përmbajnë përhapjen e infeksionit Covid-19 dhe zgjatjen e situatës emergjente, deri më 31 janar 2021. Parametrat e buxhetit të shtetit të vitit të ardhshëm shkaktuan shumë komente dhe reagime të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of