Bullgari, monedha është e nënvlerësuar

24/02/2020 11:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintLev-i bullgar është i nënvlerësuar, tha ministri bullgar i Financave, Vladisav Goranov, duke iu referuar modeleve ekonometrike për vlerësimin e kurseve të këmbimit të përdorura nga FMN-ja. Sërish, Goranov i ka mohuar dyshimet se kursimet e shtetasve bullgarë do të bien pas bashkimit me Eurozonën dhe konfirmoi se vendi do të hynte në Eurozonë me të njëjtin kurs këmbimi lev-euro si i tanishmi. Presidenti Rumen Radev u takua me guvernatorin bullgar të Bankës Kombëtare, Dimitar Radev, dhe diskutuan aksesin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of