Bullgari/ Moody’s: Perspektivë e qëndrueshme për ekonominë

24/10/2016 4:00 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAgjencia ndërkombëtare Moody’s ka konfirmuar klasifikimin e kredisë bullgare dhe perspektivën e qëndrueshme. Pozicioni i fortë fiskal, ekonomia e qëndrueshme dhe axhenda e gjerë për reforma në Bullgari e mbajnë klasifikimin e kredisë së vendit në nivelin Baa2 me perspektivë të qëndrueshme. Klasifikimi i kredisë së Bullgarisë mbështetet nga tregues afatgjatë,të cilët janë relativisht të favorshëm, krahasuar me vendet e tjera, dhe stabiliteti i brendshëm,- tha Marco Zaninelli, asistenti i zëvendëspresidentit dhe bashkautor në kërkim. Është parashikuar që konsolidimi fiskal […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of