Bullgari / Në “paradhomën” e euros dhe bashkimin bankar të BE-së në të njëjtën ditë

09/07/2018 8:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas Kryeministrit bullgar, Bullgaria synon të bëhet pjesë e bashkimit bankar të BE-së në të njëjtën ditë që ajo do të hyjë në paradhomën e saj, për anëtarësimin në Eurozonë, ku duhet të kalojë të paktën dy vjet. Bojko Borisov tha se Sofja ishte gati të lejonte mbikëqyrjen e bankave të saj nga Banka Qendrore Europiane, por kishte nevojë për një angazhim nga shtetet e Eurozonës për të përcaktuar një datë për hyrjen në Mekanizmin e Kursit të Këmbimit, ERM-2, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of