Bullgari / Në vitin 2021, arrihet niveli ekonomik para COVID-19

15/06/2020 9:51 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas parashikimeve, në vitin 2021, Bullgaria do të jetë në gjendje të arrijë sërish kushtet ekonomike para pandemisë. Edhe për tremujorin e parë, rezultatet janë më të mira se tre muajt e parë të vitit 2019, deklaroi për BNR ministri i Ekonomisë i Bullgarisë, Emil Karanikolov. Prioritetet kryesore të qeverisë në shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme ishin para së gjithash, mbrojtja e shëndetit të njeriut dhe ruajtja e më shumë sektorëve të ekonomisë. Një pjesë e konsiderueshme e sektorëve nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of