Bullgari / Nisin procedurat e mbështetjes së biznesit në shumën mbi 100 milionë euro

26/10/2020 11:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë fund të tetorit, do të fillojnë katër procedura të reja në mbështetje të kompanive bullgare, njoftoi zëvendësministrja e Ekonomisë, Yana Topalova, brenda kornizave të një forumi kushtuar masave financiare në mbështetje të biznesit në kushtet e Covid-19. Kompanitë pritet të marrin ndihmë falas në shumën 102 milionë euro sipas Programit Operacional të Inovacioneve dhe Konkurrencës. Kompanitë e mesme me xhiro mbi 255,000 euro do të përfitojnë nga një pjesë e kësaj ndihme, për të kapërcyer pasojat ekonomike të pandemisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of