Bullgari – Një në dy bullgarë nuk do të bëjë pushime

23/07/2012 12:00 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë në dy bullgarë do t’i kalojë pushimet verore në shtëpi dhe arsyeja është mungesa e parave, sipas një sondazhi. Numri i pushuesve bullgarë, kryesisht atyre që jetojnë në qytetet më të mëdha, ka rënë 48% krahasuar me një vit më parë dhe rreth 2% e tyre i kanë bërë tashmë pushimet. Por, anketuesit janë optimistë lidhur me shifrat. Në bazë të sondazhit të realizuar prej tyre mes 27 qershorit dhe 3 korrikut tek 1000 bullgarë, del se përqindja e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of