Bullgari / Një nga vendet e pakta në BE me rritje ekonomike

25/05/2020 10:39 AM 0 komente

Ekonomitë e 27 vendeve të BE-së u tkurrën me një nivel rekord prej 3.3% në tremujorin e parë të vitit 2020. Vetëm 9 vende tregojnë një rritje të vogël. Një prej tyre është Bullgaria, me një rritje prej 2.4% të PBB-së në krahasim me të njëjtën periudhë në vitin 2019, raportoi Eurostat. Në krahasim me dhjetorin 2019, vetëm ekonomitë e Finlandës, Bullgarisë dhe Rumanisë kanë një rritje prej 0.3%. Sipas statistikave kombëtare, Bullgaria ka përjetuar një rritje më të dobët […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of