Bullgari, OECD: Pandemia ka ndërprerë përparimin mbresëlënës të ekonomisë

22/02/2021 10:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShpërthimi i Covid-19 ndaloi papritur disa vite të rritjes së fortë ekonomike në Bullgari, tregon sondazhi i dytë ekonomik i Bullgarisë nga Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD). Sondazhi u paraqit në një takim online me pjesëmarrjen e kryeministrit bullgar, Bojko Borisov, dhe sekretarit të përgjithshëm të OECD-së, Angel Gurria. Studimi zbulon se ka një rritje të pabarazisë dhe varfëri të lartë në vend, me një hendek në rritje midis njerëzve të varfër dhe të pasur në Bullgari. Theksohet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of