Bullgari / Operatori Portual i Dubait, i interesuar të investojë në portet bullgare

24/06/2019 1:06 PM 0 komente

Një nga operatorët më të mëdhenj portualë në botë, Dubai Port World, ka shfaqur interes për të investuar në portet bullgare dhe për të krijuar qendra të teknologjisë së lartë të logjistikës në qytete të vendit. Kjo u njoftua menjëherë pas zhvillimit të takimit ndërmjet kreut të shtetit bullgar, Rumen Radev me Sulltan Ahmed bin Sulayem, CEO i Dubai Port World dhe njëkohësisht një nga biznesmenët më me ndikim në Emiratet e Bashkuara Arabe. Takimi mes tyre ndodhi menjëherë pas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of