Bullgari / Pandemia rrit pesimizmin e konsumatorëve

22/06/2020 12:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSituata ekonomike në Bullgari në prill vazhdon të vlerësohet nga konsumatorët si e pafavorshme, deklaroi Instituti Kombëtar i Statistikave. Në gjendjen e jashtëzakonshme, pesimizmi po rritet në krahasim me janarin. Besimi i konsumatorit ka rënë me 17.4%. Mendimi mbizotërues është se çmimet do të rriten në 12 muajt e ardhshëm, dhe pritshmëritë për inflacionin janë të larta. Parashikimet për mundësinë e kursimit janë pesimiste. Ekziston gjithashtu një qëndrim negativ ndaj kostove të “blerjes së një makine”, “blerjes ose ndërtimit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of