Bullgari / Papunësia në shifrën 8.3%

03/08/2020 9:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPapunësia në Bullgari mbeti e lartë në qershor, pavarësisht masave për të mbështetur punësimin dhe bizneset. Shkalla e regjistruar e papunësisë ishte 8.3%. Agjencia e Punësimit raportoi se numri i personave të papunë të regjistruar në fund të qershorit ishte 273.367. Në krahasim me muajin maj, ka një rënie prej 7.5%, ose më shumë se 22,000 njerëz. Por krahasuar me qershorin 2019, rritja e numrit të personave të papunë është 61.1%, ose 103.708 persona. Në qershor, më shumë se 36,000 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of