Bullgari / PBB-ja është dyfishuar në dekadën e fundit

08/07/2019 12:29 PM 0 komente

Produkti i Brendshëm Bruto i Bullgarisë është dyfishuar në 10 vitet e fundit. Eksportet u rritën 2.4 herë, shitjet e produkteve të teknologjisë dhe informacionit dhe shërbimet e jashtme u zgjeruan 5 herë, nënvizoi zëvendëskryeministri Tomislav Donchev, në hapjen e Forumit Ekonomik të Plovdivit. Ai shtoi se është koha që ne të përcaktojmë një nivel më të lartë kur flasim për investime të reja, duke kërkuar një nivel më të lartë të vlerës së shtuar, fitime dhe paga më të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of