Bullgari / PBB pritet të rritet me 3.5% në 2021

07/06/2021 11:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomia e Bullgarisë u tkurr me 4.2% në vitin 2020 për shkak të pandemisë Covid-19. Investimet ranë ndjeshëm në gjysmën e parë të vitit, për shkak të pasigurisë së lartë ekonomike. Importet u tkurrën me 6.6%. Kështu shkruan një studim nga Komisioni Europian. Sipas parashikimit ekonomik në pranverë, aktiviteti ekonomik në këtë vend pritet të shënojë rritje në gjysmën e dytë të këtij viti dhe të fitojë vrull. PBB mund të shënojë rritje prej 3.5% në vitin 2021, në 4.7% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of