Bullgari/ Përgjysmohen IHD-të në 2017

02/10/2017 10:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInvestimet e Huaja Direkte (FDI) në Bullgari në shtatë muajt e 2017 u ulën me 55.3 për qind nga viti në vit, sipas të dhënave zyrtare. Në periudhën janar-korrik, IHD-të arritën në 431.8 milionë euro (515.9 milionë dollarë), ndërsa në të njëjtën periudhë të vitit 2016, shifra ishte 966.6 milionë euro, deklaroi Banka e Bullgarisë në faqen e saj të internetit. Hyrja e investimeve neto direkte në Bullgari erdhi nga Holanda (392.1 milionë euro) dhe Zvicra (71.3 milionë euro), treguan […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of