Bullgari, përpjekje për të nxitur ekonominë

10/12/2012 1:59 PM 0 komente

Delyan Dobrev, ministri bullgar i Ekonomisë, Energjisë dhe Turizmit, ka nënvizuar pesë sfera që mund të nxisin rritjen ekonomike në 2013-n. Duke folur gjatë takimit të shtatë vjetor të qeverisë dhe sektorit të biznesit, ai tha se Bullgaria do të arrinte rritjen ekonomike, duke tërhequr më shumë investime. Dobrev ka listuar Programin Operacional të Konkurrueshmërisë si një nga burimet e mundshme. Ai sugjeroi që programet e BE-së mund të jepnin mbi 1.5 miliardë leva për risitë në Bullgari. Dobrev e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of