Bullgari/ Pjesa e ekonomisë gri zë rreth 20%

23/12/2019 11:48 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas të dhënave të Konfederatës së Sindikatave të Pavarura në Bullgari, qarkullimi i ekonomisë gri të Bullgarisë arrin midis 12 miliardë dhe 13 miliardë euro në vit. Pjesa e ekonomisë në hije në ekonominë e këtij vendi zë rreth 20% të ekonomisë së përgjithshme dhe përfshin kryesisht aktivitete të tilla si ato të tregtisë, bujqësisë dhe riparimit të automjeteve, tha Presidenti i konfederatës CITUB, Plamen Dimitrov. Ekonomia gri vret konkurrencën dhe të drejtat e njeriut, theksoi z. Dimitrov, duke shtuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of