Bullgari / Politikë e mirë fiskale mes pandemisë

18/01/2021 8:47 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas të dhënave paraprake nga Ministria e Financave, deficiti buxhetor në fund të dhjetorit, arriti në 1.8 miliardë euro, ose 3% e PBB-së, që është një rezultat më i mirë se 4.4% i përcaktuar në versionin e azhurnuar të buxhetit për vitin 2020. Në vitin 2020, stimujt e drejtpërdrejtë fiskalë nga buxheti kombëtar, përfshirë masat sociale dhe ekonomike që synojnë zbutjen e ndikimit të pandemisë, si dhe financimin për njësitë e vijës së parë, arritën në rreth 1.4 miliardë euro. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of