Bullgari / Presidenti cakton zgjedhjet e përgjithshme në datën 4 prill

01/02/2021 12:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPresidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, vendosi të mbajë zgjedhje të rregullta të përgjithshme më 4 prill, një javë pas datës më të hershme të mundshme. “Autoritetet kompetente duhet të shpallin masa të qarta të kujdesit shëndetësor, të cilat kanë rol vendimtar në fushatën zgjedhore, rekrutimin e anëtarëve të komisioneve zgjedhore dhe pjesëmarrjen e votuesve”, tha Radev në një konferencë për shtyp të transmetuar drejtpërdrejt nga stacioni televiziv publik BNT. Bullgaria ka planifikuar të zhvillojë zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale këtë vit. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of