Bullgari – Presidenti vë veton në ligjin për nënshtetësinë e të huajve

17/12/2012 3:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPresidenti bullgar ka vënë veton për një pjesë të një ligji të ri i cili ofron nënshtetësi për këdo që investon një milion leva (511,000 euro) në ekonominë e vendit të BE-së, që është në një situatë të vështirë ekonomike. “Vlerësimi nëse duhet dhënë apo jo nënshtetësia nuk mund të bazohet në argument financiarë”, tha Rosen Plevneliev në një deklaratë. “Kjo përqasje nuk merr në konsideratë thelbin e nënshtetësisë si një lidhje politike dhe ligjore e personit me shtetin, nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of