Bullgari/ Prodhimi industrial rritet më tej

19/12/2016 12:23 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas të dhënave paraprake të publikuara nga Instituti Kombëtar i Statistikave Bullgare, prodhimi industrial ka shënuar sërish rritje, ndërsa rritja e shitjeve me pakicë është rimëkëmbur. Prodhimi industrial u rrit me 2.8%. Prodhimi në sektorin e minierave dhe të prodhimeve gurore u rrit me 8.8%. Nga muaji në muaj, prodhimi industrial është rritur me një mesatare prej 0.3%. Zyra e statistikave bullgare gjithashtu publikoi se prodhimi në sektorin e ndërtimit kërceu me 14.0% në vit. Në një raport tjetër, zyra […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of