Bullgari / Qeveria miraton marrëveshjen CETA

08/07/2019 12:28 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria bullgare ka vendosur të miratojë dhe të nënshkruajë marrëveshjen Gjithëpërfshirëse Ekonomike dhe Tregtare ndërmjet Kanadasë dhe Bashkimit Europian dhe shteteve anëtare të saj. Marrëveshja gjithëpërfshirëse ekonomike dhe tregtare midis BE dhe Kanadasë hap rrugën për mundësi të reja në fushën e tregtisë dhe të investimeve për operatorët ekonomikë në të dyja anët e Atlantikut. Ajo u jep fund kufizimeve mbi aksesin në prokurimin publik, tregjet e hapura, ofron kushtet e duhura për investitorët, siguri më të lartë ndaj pronësisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of