Bullgari / Rimëkëmbje e ngadaltë në vitin 2021

01/03/2021 10:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkonomia e Bullgarisë pritet të rritet këtë vit me 2.7% të PBB-së pas një rënieje prej 4.9% në vitin e parë të pandemisë, ndërsa në vitin 2022, ritmi do të arrijë në 4.9% të PBB-së, një nga më të lartët në BE. Sidoqoftë, sektori bullgar i turizmit duhet të pranojë se sezoni i verës do të ishte një përsëritje e atij të vitit 2020. Ky është parashikimi i Komisionit Europian, publikuar në Bruksel dhe cituar nga dnevnik.bg. Parashikimi shoqërohet me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of