Bullgari / Rriten përfitimet e papunësisë

28/09/2020 11:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKëshilli Kombëtar i Bullgarisë për Bashkëpunim Trepalësh (NCTC) mbajti një takim të jashtëzakonshëm online, të kryesuar nga zëvendëskryeministri për Politikën Ekonomike dhe Demografike dhe ministrja e Turizmit, Mariyana Nikollova, tha shërbimi i informacionit qeveritar, siç citohet nga agjencia e lajmeve BTA. Në rendin e ditës ishin ndryshimet në një urdhëresë për pagat e nëpunësve publikë. Sipas ndryshimeve të propozuara, do të rriten shpenzimet e personelit të administratave, të cilat janë të përfshira drejtpërdrejt në kontrollimin dhe zbutjen e efekteve të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of