Bullgari, rriten shpresat për investime nga një prodhues japonez i makinave

26/08/2019 8:17 AM 0 komente

Qeveria bullgare shpreson se një prodhues japonez makinash do të investojë shumë shpejt në shtetin e saj. Investimet e Japonisë në Bullgari kanë qenë në qendër të bisedimeve mes Kryeministrit Boyko Borissov, ministres së Jashtme, Ekaterina Zaharieva dhe diplomatit të parë të Japonisë, Taro Kono. Ministri i Jashtëm japonez e vizitoi Bullgarinë me ftesë të zëvendëskryeministrit Zaharieva. Kjo është edhe vizita e parë e këtij niveli në 12 vitet e fundit. Bashkëpunimi ekonomik, Ballkani Perëndimor, vlerat e përbashkëta dhe mbështetja […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of