Bullgari / Rritet deficiti

21/12/2020 10:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBazuar në të dhënat dhe vlerësimet paraprake, bilanci i programit të konsoliduar fiskal (CFP), në nëntor 2020, pritet të arrijë në një deficit prej 183.2 milionë BGN (0.2% e PBB-së së parashikuar), njoftoi Ministria e Financave. Bilanci i buxhetit të CFP më 31 tetor 2020 ishte pozitiv dhe arriti në 645.3 milionë BGN. (0.5% e PBB-së së parashikuar). Sipas FM-së, të ardhurat, ndihmat dhe donacionet e CFP deri në nëntor 2020, pritet të arrijnë në 39.7073 miliardë BGN (89,4% e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of