Bullgari / Rritet numri i banesave boshe

09/07/2018 8:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNumri i banesave të pabanuara në Bullgari po rritet, duke shkuar në më shumë se 1.220.416 shtëpi, ose më shumë se 31% e të gjitha shtëpive në vend, njoftoi Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Punëve Publike. Në të njëjtën kohë, gjithnjë e më shumë njerëz nuk kanë mundësi të blejnë një shtëpi dhe kanë nevojë për përkrahje sociale për të pagur qiranë e tyre. Për këtë arsye, një nga detyrat kryesore në menaxhimin e strehimit në Bullgari është gjetja e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of