Bullgari/ Rritet paga minimale

30/12/2019 7:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPaga minimale do të rritet në 610 leva bullgare, duke filluar nga 1 janari i vitit 2020. Vlera e saj do të rritet me 50 leva bullgare ose 8.9% në krahasim me këtë vit, deklaroi qeveria. Zhvillimi ekonomik, rritja e qëndrueshme e PBB-së, një rritje në numrin e të punësuarve dhe një rritje e raportuar e pagës mesatare kombëtare kontribuan në rritjen e pagës minimale në 610 leva bullgare. Propozimi i pagës së re minimale në 610 leva bullgare do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of