Bullgari / Shtetësi me investime afatgjata

23/11/2020 11:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAnëtarët e Parlamentit miratuan ndryshimet në Ligjin për Shtetësinë Bullgare. Ato parashikojnë që shtetësia të merret në rast investimesh afatgjata dhe krijimin e vendeve të punës. Ndryshimet u ndërmorën pas kritikave nga KE, i cili disa ditë më parë i dërgoi një letër Bullgarisë me një paralajmërim për procedurën e ndëshkimit. Pas një debati në Parlament, shumica u pajtua se shtetësia e investimeve në një kohë pandemie, ndihmoi në rindërtimin e ekonomisë dhe nuk duhej përjashtuar plotësisht si një opsion. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of