Bullgari S&P konfirmon nivelin ‘junk’ (ndër nivelet më të ulëta)

19/12/2016 12:24 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas të dhënave të Ministrisë së Financave, Agjencia Standard & Poor’s ka dhënë vlerësimin e saj me BB+/B, me një perspektivë të qëndrueshme për Bullgarinë. Ky vlerësim mbetet në një nivel ‘junk’ (ndër nivelet më të ulët), në të cilin vendi ndodhet që prej dhjetorit të 2014. Kufizimet në këtë vlerësim përfshijnë edhe PBB-në e ulët për banor dhe nivelin e ulët të institucioneve. Gjithashtu, agjencia ka vënë në dukje se situata ekonomike po përmirësohet dhe vendi ka ecur me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of