Bullgari/ Subjekt i monitorimit të veçantë nga BE-ja

06/03/2017 12:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKomisioni Europian ka theksuar çekuilibrin ekstrem në ekonominë e Bullgarisë. Vendi vazhdon të jetë në mesin e 12 vendeve anëtare të BE-së, të cilat janë subjekt i një monitorimi të veçantë. Sektori bankar është stabilizuar, por mbikëqyrja e dobët ende nuk është kapërcyer. Duhen ndërmarrë masa të shumta për të forcuar sektorin e dobët financiar të shpallur gjatë stress-testit – duke përfshirë këtu mbikëqyrjen bankare dhe atë jobankare, si dhe pengesat në procedurat e falimentimit. Borxhi i lartë i disa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of