Bullgari / Valdis Dombrovskis: Përmirësohet situata ekonomike

18/03/2019 8:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBullgaria po përjeton paqëndrueshmëri. Problemet e sektorit financiar shoqërohen me një nivel të lartë borxhi dhe me një numër të madh kredish me probleme në sektorin e korporatave. Ndërkohë, ekonomia bullgare po vazhdon të rritet. Prodhimi i Brendshëm Bruto i këtij vendi pritet të shohë një rritje prej 3.6% në 2019 dhe 2020. Raporti i borxhit të PBB-së pritet të jetë rreth 26%, që është njëkohësisht edhe një prej më të ulëtave në Bashkimin Europian. Bullgaria ka shënuar edhe një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of