Bullgari / Vendi do t’i bashkohet Eurozonës në vitin 2024

08/02/2021 11:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Ne presim që Bullgaria të bashkohet me Eurozonën në vitin 2024. Detyrat kryesore të qeverisë bullgare në rrugën drejt arritjes së këtij qëllimi lidhen me përmbushjen e angazhimeve të mëvonshme sipas Udhëzuesit europian, pas pranimit të Levës bullgare në ERM II, më 10 korrik 2020”. Kështu u shpreh ministri bullgar i Financave, Kiril Ananiev, në një intervistë në Forumin vjetor Euromoney për Europën Qendrore dhe Lindore, i cili për herë të parë në historinë 26-vjeçare, u zhvillua virtualisht në periudhën […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of