Bullgari / Zgjidhen menaxherët kryesorë për burimet globale të shitjes së bonove

04/05/2020 8:53 AM 0 komente

Bullgaria ka zgjedhur Citi, JP Morgan Chase & Co, BNP Paribas dhe Unicredit për të udhëhequr shitjen e bonove në tregjet globale që mund të jenë mbi 2 miliardë euro (2.17 miliardë dollarë), thanë dy burime të tregut me njohuri mbi procesin. Shteti më i varfër i Bashkimit Europian, por edhe një nga shtetet anëtare me më pak borxhe, duhet të financojë këtë vit një hendek fiskal sa 3% e prodhimit ekonomik dhe të lërë mënjanë asetet likuide për të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of