Bullgaria / Hua nga BE në mes të pandemisë Covid-19

13/07/2020 12:36 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBullgaria do të kërkojë një kredi prej 500 milionë EUR për të ruajtur punësimin. Paratë pritet të mblidhen këtë vit. Aplikimi sipas instrumentit SURE është duke u studiuar, kryesisht për të financuar skemën e përkrahjes së pagave 60/40. Buxheti i përgjithshëm i instrumentit SURE është në shumën 100 miliardë euro dhe anëtarët e BE-së mund të marrin fonde sipas këtij instrumenti, për të zbatuar masat kombëtare që synojnë ruajtjen e punësimit. Kushtet e kredisë pritet të jenë jashtëzakonisht të favorshme. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of