Bullgaria nxit BE-në mbi “standardet e dyfishta” të ushqimit

09/10/2017 2:00 PM 0 komente

Avokatja e Popullit dhe OJQ të ndryshme bullgare i kanë bërë kërkesë Parlamentit Europian që të marrë masa të menjëhershme ndaj të gjitha kompanive që shesin produkte me cilësi më të ulët, duke mashtruar dhe duke u vendosur atyre etiketat e produkteve të njëjta, por me cilësi më të lartë që tregtohen në Europë. OJQ-të bullgare dhe Avokatja e Popullit, nëpërmjet një peticioni të firmosur mbi çështjen e “standardeve të dyfishta”, i kërkuan Parlamentit Europian krijimin e një organi të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of