Bullgaria propozon lehtësim financiar për linjat ajrore të goditura nga kriza e koronavirusit

15/06/2020 9:45 AM 0 komente

Qeveria e Bullgarisë ka propozuar një sërë masash për ndihmë financiare në mbështetje të kompanive ajrore, të cilat janë goditur fort nga pandemia e koronavirusit. Masat përfshijnë uljen e tarifave të parkimit në Aeroportin e Sofjes me 70% për një periudhë gjashtëmujore për të gjithë linjat ajrore që fluturojnë drejt dhe nga kryeqyteti bullgar, shtyrjen tetëmujore të pagesës së tarifave për shërbimet e udhëtimeve ajrore në zonat e aeroporteve të vendit për të gjithë linjat ajrore, si dhe vonimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of