Bullgaria rrit pasuritë neto për frymë 3 herë në 11 vjet

09/11/2020 12:40 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë 11 vjet, Bullgaria ka rritur tri herë pasurinë e saj neto për banor, në 9,586 euro, shkroi kryeministri Bojko Borisov në Facebook, duke cituar një sondazh nga kompania gjermane e sigurimeve Allianz. Falë rezultateve të mira në vitet e fundit, familjet bullgare dhe ekonomia janë të përgatitura për krizën. Kjo nuk është diçka që duhet të na sigurojë. Një politikë e arsyeshme financiare, lufta kundër kontrabandës dhe investimeve na kanë mundësuar që, edhe një herë, të rrisim pagat në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of