Bullgari/Bizneset kërkojnë lehtësimin e ndalimit të duhanit

15/10/2012 3:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIndustria e argëtimit në Bullgari ankohet se ndalimi i pirjes së duhanit në ambientet publike po çon shumë biznese drejt falimentimit. Përfaqësues të sektorit të restoranteve dhe hoteleve i kanë shkruar një letër të hapur Kryeministrit Boyko Borisov, duke i bërë thirrje atij të heqë ndalimin e duhanpirjes së plotë në ambientet e brendshme. Sektori vlerëson një rënie me 20-40% të xhiros, që kur ligji kundër duhanit hyri në fuqi më 1 qershor 2012 dhe i frikësohet një eksodi masiv […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of