Bumi i kërkesës për IT  

19/07/2021 12:20 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIT po bëhet Call centeri i ri. Si po e përballojnë sipërmarrjet kryesore në vend të Teknologjisë së Informacionit fluksin e lartë të kërkesës për punonjës IT, për shkak të ndryshimeve globale në teknologji dhe pandemisë? Cilat janë strategjitë për rekrutimin dhe rritjen profesionale të punonjësve të IT-së, kur kërkesa është më e lartë se tregu? A po emigrojnë programuesit e IT-së në Holandë apo Gjermani për paga më të larta?   Dorina Azo Pas përfundimit të studimeve bachelor në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of