Burimet financiare të rindërtimit

09/12/2019 10:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRritja e borxhit, përdorimi i rezervës valutore, rialokimi i buxhetit, anulimi i kontratave PPP që nuk kanë nisur ende punë dhe donacionet po konsiderohen burimet e financimit për dëmet e krijuara nga tërmeti i 26 nëntorit që përllogariten gati sa 10% e PBB-së kombëtare, sipas ekspertëve. Procesi i rindërtimit sipas planit të qeverisë do të shtrihet në disa faza, ku në të parën do të angazhohen gjithsej 200 milionë euro, fonde buxhetore dhe ndihma financiare nga dhuruesit. Në sfond të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of