Bursa: Aziatiket reagojne ndaj cmimeve te orizit

06/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Hidhet poshte propozimi i Tailandes per krijimin e kartelit te orizit per te patur me shume kontroll mbi çmimet nderkombetare Vendet e Azise Juglindore kane rene dakort se fundmi per te bashkepunuar ne menyre te ngushte per te stabilizuar çmimet rajonale te orizit. Ne te njejten kohe ata kane diskutuar ne lidhje me masat qe duhen ndermarre per te rritur produktivitetin, si edhe per te permiresuar menyrat e rritjes, korrjes dhe shperndarjes se ketij produkti. Ministrja indoneziane e tregtise […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of