Bursa: BE parashikon rritje te te korrave te dritherave me 16%

11/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nafta tërheq çmimet e mallrave të tjera Moti i mire dhe nje rritje ne siperfaqet e mbjella me drithera mund te rrisin nivelin e te korrave te dritherave ne Bashkimin Europian, perfshi panxharin e sheqerit, lulediellin dhe te mbjellat e tjera, deri ne 16% mbi nivelin e vitit te kaluar. Nje rritje e madhe ne prodhimin e dritherave pothuajse deri ne 301mln ton – 43mln ton me shume se vitin e kaluar- eshte parashikimi i bere se fundmi nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of