Bursa: Cmimet e orizit ne qiell

18/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint –         Rritjet e çmimit do te vazhdojne gjate gjithe vitit 2008. –         Vietnami dhe vendet e tjera prodhuese plane per te ulur nivelet e eksporteve te tyre. –         Kina ndryshon pozicionin e saj nga nje eksportues ne nje importues i orizit –         Kerkese ne rritje nga Lindja e Mesme dhe Afrika  Rritja e çmimeve te orizit po shkakton probleme serioze per 2.5 miliard njerez, ne menyre te veçante ne Azi, ku dritherat jane ushqimi baze. Nga ana tjeter çmimet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of