Bursa: Dyfishohet shqetesimi i naftes

27/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint çmimi i naftes eshte mbi 130 USD per fuçi. Ku do te ndaloje rritja e çmimitr çmimi i naftes se shpejti mund te arrije nivelin e 200 USD per fuçi pa asnje dyshim. Keshtu beson ministri i naftes i Libise Shokri Ghanem. Pak vite me pare nje parashikim i tille mund te dukej absurd. Por çmimet jane dyfishuar vitin e kaluar dhe jane rritur me 40% vetem kete vit. çmimi i naftes ka prekur nje rekord tjeter ate mbi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of