Bursa e Energjisë ende në letër, pritet miratimi i disa akteve

12/11/2018 1:29 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBursa e Energjisë është bërë shpesh pjesë e debateve sa herë flitet për sektorin energjetik. Gjithsesi, kjo hallkë mbetet në letër edhe pse 2018-a parashikohej fillimisht të ishte një vit me zhvillime më dinamike. Aktualisht, sipas Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, është hartuar forma finale e vendimit, e konsultuar me OST-në dhe konsulentët tekniko-ligjorë, përfshi edhe palën nga Kosova dhe pritet që të miratohet në Këshillin e Ministrave. Pas kësaj, pritet që të ngrihet një Komision i Posaçëm që do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of